Spoločnosť WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s., zabezpečuje pre Železničnú spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) v grafikone vlakovej dopravy 2018/2019 prevádzku v 11. reštauračných vozňoch. Naša spoločnosť už dlhodobo pri tejto službe spolupracuje s ďalšími obchodnými partnermi, ktorí systémom franšízy poskytujú pohostinské služby v jednotlivých vlakoch. Vo vlaku vám poskytujeme široký sortiment chutných jedál a nápojov.

Z jedálneho lístka si pri vašich cestách môžete vybrať raňajky, studené predjedlá, polievky, jedlá z kuracieho a bravčového mäsa, zo syra, cestovín, šalátov a dezertov. Ponúkame aj špeciality, pre našich najmenších zákazníkov detské menu, bezlepkové jedlá a od januára 2019 aj vegánske jedlo.

Okrem jedálneho lístka si môžete vybrať jedlá aj zo sezónnej ponuky, ktoré nájdete na každom stole v nosiči tvaru Y. Sezónna ponuka jedál, ktorú obmieňame každé tri mesiace, predstavuje príjemné spestrenie ponuky a dopĺňa jedálny lístok o jedlá sezónneho charakteru.

V oblasti nápojov sú naše služby postavené na kvalite známych značiek akými sú napr.: PEPSI, Segafredo, Heineken, Ostrožovič a Slovenské vinice. Našim zákazníkom ponúkame široký výber nealkoholických a alkoholických nápojov, ako aj pivo, víno a teplé nápoje. Celý sortiment uzatvára doplnkový tovar a predaj bagiet.

Na základe dodržiavania prísnych noriem a zákonov v oblasti gastronómie sme držiteľmi certifikátu kvality ISO 9001 a certifikátu potravinovej bezpečnosti HACCP. Ten predstavuje systematickú metódu analýzy procesov v potravinárstve, identifikácie možných rizík a určenia kritických bodov kontroly, ktoré majú zabrániť tomu, aby sa k spotrebiteľovi dostali nebezpečné potraviny.

Posádku reštauračného vozňa tvoria spravidla traja členovia – kuchár, čašník a mobilbarista.

Prevádzková doba reštauračných vozňov začína 20 min. pred pravidelným odchodom vlaku z východiskovej stanice (v prípade obratu vlaku kratšom ako 30 minút, v čase odchodu vlaku z východiskovej stanice), do času príchodu vlak do cieľovej stanice. Doba pobytu určená ku konzumácií je 60 minút.

V prípade cestovania väčšej skupiny ľudí (9 a viac) odporúčame možnosť rezervácie miest na stravovanie v reštauračnom vozni. Okamžite po nástupe do vlaku je potrebné vyhľadať vedúceho reštauračného vozňa a dohodnúť s ním postup.

Za prevádzku v jednotlivých vozňoch a za dodržiavanie hmotnosti surovín a predajných cien zodpovedá príslušný franšízant, ktorého údaje nájdete v informačnom systéme vozňa.

Gastronomické služby vo vlakoch poskytuje spoločnosť WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s. v spolupráci so štátnym dopravcom Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK). Všetky potrebné informácie o radení ako aj cestovné poriadky jednotlivých vlakov nájdete na stránkach www.slovakrail.sk.

 

Reštauračné vozne na území SR premávajú na trase:
Košice – Žilina – Bratislava hl.st.
Reštauračné vozne mimo územia SR premávajú na trase:
Bratislava hl.st. – Wien Hbf.

 

Na vašej spokojnosti nám záleží. Podeľte sa s nami o svoje zážitky z cestovania s našou spoločnosťou a napíšte nám ich na adresu gr@wgske.sk alebo do Knihy prianí a sťažností, ktorá je umiestnená v každom reštauračnom vozni u službukonajúceho personálu. Ak sa stretnete počas svojej cesty s nedostatkami, prosíme vás o ich reklamáciu priamo u vedúceho reštauračného vozňa, ktorý ich podľa možností vyrieši k vašej spokojnosti.