Pohodlný a bezpečný spôsob ubytovania v diaľkových vlakoch ZSSK, môžete využiť pri všetkých vašich nočných cestách.

Ak uvažujete nad nočnou cestou vlakom, určite využite naše služby ležadlových, resp. lôžkových vozňov. Ich výhodou je, že precestovaný čas prespíte v pohodlí vlaku a do cieľa prídete oddýchnutý a v prijateľnom čase. Takýto spôsob cestovania môžete využiť pri svojich súkromných alebo aj pracovných cestách.

O pohodlie cestujúcich sa stará pridelený steward, ktorého nájdete v každom ubytovacom vozni. Naši stewardi sú pripravení podať Vám pomocnú ruku a pomôcť vám pri nastupovaní, resp. vystupovaní z vozňa. Počas cesty máte možnosť zakúpiť si malé občerstvenie alebo nápoje a to priamo u nášho personálu. V prípade potreby máte v klimatizovaných lôžkových vozňoch možnosť privolať stewarda použitím signalizačného tlačidla, ktoré sa nachádza v blízkosti lampičky na čítanie. V čase od 22.00 h do 6.00 h platí nočný pokoj, cestujúceho steward zobudí 30 minút pred skutočným príchodom vlaku do vašej cieľovej stanice, ak si pri nástupe neurčite inak.

Odporúčame vám, aby ste si pred príchodom do cieľovej stanice prekontrolovali vaše osobné veci, ako aj úplnosť cestovných dokladov, ktoré vám vrátil steward. Fajčiarov prosíme, aby brali ohľad na ostatných nefajčiarov a dodržiavali úplný zákaz fajčenia v lôžkových a ležadlových vozňoch.

Pri využívaní ubytovacích vozňov je potrebné rozlišovať dva základne typy vozňov, pri ktorých je aj odlišný štandard poskytovaných služieb.

Cestovné doklady na lôžko či ležadlo sa dajú zakúpiť spolu s lístkami v osobných pokladniciach ZSSK vybavených KVC (komplexné vybavenie cestujúcich), prostredníctvom internetovej stránky www.slovakrail.sk alebo pred odchodom vlaku priamo u stewarda lôžkového alebo ležadlového vozňa.

Spokojnosť a s ňou súvisiaca bezpečnosť našich cestujúcich je prioritou pri poskytovaní našich služieb. Medzi opatrenia, ktoré prispievajú ku zvýšeniu bezpečnosti cestujúcich patrí aj radenie ležadlových a lôžkových vozňov na začiatok, resp. na koniec vlakovej súpravy. Táto skutočnosť obmedzuje prechodnosť lôžkových a ležadlových vozňov a zvyšuje možnosť ochrany cestujúcich. Ako ďalšie spomenieme možnosť bezpečného uzatvorenia lôžkového kupé, ako aj príslušného oddielu a konkrétny výkon služby stewarda a jeho bdelosť počas služby. V priebehu jazdy venujte prosím maximálnu pozornosť osobným veciam, akékoľvek cennosti uložte na bezpečnom mieste!

Naši zamestnanci pravidelne absolvujú školenie z poskytovania prvej pomoci.

Ubytovacie služby vo vlakoch poskytuje spoločnosť WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s. v spolupráci so štátnym dopravcom Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK) a vo vybraných vlakoch Českých dráh (ČD). Všetky potrebné informácie o akčných ponukách ako aj cestovné poriadky jednotlivých vlakov nájdete na stránkach spomínaných štátnych dopravcov.

Nočné vlaky, ktoré poskytujú naše ubytovacie služby premávajú na týchto trasách:
Humenné – Košice – Žilina – Bratislava
Prešov – Košice – Zvolen – Bratislava – Brno – Praha
Humenné – Košice – Žilina – Ostrava – Praha
Košice – Žilina – Bohumín – Břeclav – Viedeň (vo vybrané dni)

Ak ste boli s niečím spokojný, resp. nespokojný, využite svoje právo a podeľte sa s nami o svoje pozitívne aj negatívne zážitky z cestovania s našou spoločnosťou a napíšte nám ich do Knihy prianí a želaní, ktorá je umiestnená v každom lôžkovom a ležadlovom vozni u službukonajúceho stewarda. Ak sa stretnete počas svojej cesty s nedostatkami v ubytovacích službách, prosíme vás o ich reklamáciu priamo u službukonajúceho stewarda, ktorý ich podľa možností vyrieši k vašej spokojnosti.

Svoje postrehy a názory s poskytovanými službami môžete vyjadriť zaslaním e-mailu na adresu gr@wgske.sk.